Battlefield 5 İnceleme

Battlefield 5 oyuncularına ne sunuyor?

Giriş olarak War Stories gibi olmaktan bahsettik fakat her ne kadar Battlefield serisinin de bizlere güzel hikayeler anlatmasını istesek de, hep çoklu oyuncu modları ile ön plana çıkmış bir oyun kendisi. 32 benzer biçimde büyük bir oyuncu sayısından başlayıp 64 oyuncuya kadar oyuncu desteği veren bir oyundan bahsediyoruz. Conquest adlı çoklu oyuncu modunda siz ve ekibinızın 64 kişiye kadar destek veren büyük bir haritadaki anahtar yerleri ele geçirmeniz gerekiyor.

Conquest Assault isimli mod da, düzgüsel Conquest moduna nazaran ufak tefek değişiklıklar yer alıyor. Frontlines modu ise, Nocquest, Rush ve Battlefield 4’un Obliteration modlarının karışımı şeklinde bir şey. Domination modu, Conquest modunun biraz daha ufak versiyonu. 2 takım birden fazla göreve odaklanması ile oluyor ve bayrakların en az yarısına haiz olmak, karşı ekibin tekrar canlanma kaybetmesine sebep oluyor.

Team Deathmatch, alışageldiğimiz standart oyun modu. Airborne modunda, her iki takıma da bilet veriliyor ve her ölüm bir bilet harcıyor. Bilet harcandığında ise bileti kalan ekip kazanıyor. Breakthrough modunda, bir taraf ilerleyerek bir bölgedeki her denetim noktasını ele geçirmeye çalışıyor. Final Stand ismindeki Battlefield 5 modunda ise, Grand Operation modunun ilk 3 gününe bağlı. Eğer her 2 takım da eşit derecede performans sergilemişse, yeniden doğma hakkı olmadan ve harcanmış mermiler ile düşmanınıza karşı oynuyorsunuz.

Battlefield 5 içinde nasıl bir çeşitlilik bulunuyor?

Battlefield 5 inceleme yazımız içinde belirtmemizde fayda olacak noktalardan biri de, mutlaka oyunun sunduğu çeşitliliktir. Biraz evvel saymış olduğumuz çoklu oyuncu oyun modları haricinde harita çeşitliliği de var. Bizlere 8 harita sunulan oyunda, bu haritalar 4 farklı coğrafik lokasyona gdolayıyor bizleri. Her bir harita da bizlere farklı tecrübeler sunuyor. Çeşitlilik mevzusu bir yana, değinmemiz gereken başka özellikler de bulunuyor.

The Company, asker, tabanca ve araçlarınızın toplanmakta olduğu yer. Buradaki şeyleri ise oyunu oynayarak kazanıyorsunuz. Ne kadar fazla oynarsanız o denli fazla şey kazanırsınız. Askerler de oyun içerisinde derslik derslik ayrılmakta. Recon sınıfı, keskin nişancı olarak gösterilebilir. Medic derslikı, ekibin sağlıkçısı. Assault sınıfı askerler ön safhalarda bulunan askerler ve yakın mesafede etkili. Support sınıfı askerler, mobil olarak takım arkadaşlarına yararlı şeyler taşıyor.

Apex Legends Oyundan Atma, Donma, Kasma Sorunu Çözümü Kesin %100

Apex Legends Oyundan Atma, Donma, Kasma, Düşük FPS problemi İçin Çözümler:

Apex Legends, eski işlemcilerle barışık olmayan bir oyun. PC’niz minimum sistem gereksinimlerini karşılasa dahi işlemciden kaynaklı problem çıkabilir. Oyunun AMD Phenom işlemcilerle uyumlu olmadığı EA tarafınca paylaşıldı. Eski Intel işlemcilerde de oyunu çalıştıramamanız olası. İşlemciniz kadar PC’nizin sağlık durumu da önemli. Isınmadan kaynaklı donma, çökme sorunu yaşayabilirsiniz. PC’niz sistem gereksinimlerini karşılıyor ancak yine de donma, kasılma, çökme vb. Sorunla karşılıyorsanız deneyebileceğiniz birkaç şey var. İnce dokunuşlar yaşam kurtarabilir.

Çok beklediğimiz yeni bir oyun çıktığında, hele ki ücretsizse indirir indirmez oyuna girmek isteriz. Sürücü güncellemeyi unuturuz. Ekran kartı üreticileri, son çıkan oyunlar için özel sürücüler yayınlayabiliyor. AMD ve Nvidia sitesine giderek Apex Legends’a ilişkin problemlerı düzelten, optimize eden yeni sürücü yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol etmenizde fayda var.
Sürücü güncellemek bazen problemlerı çözmez, mesele veya sorunlar çıkartabilir. Örneğin; AMD’nin Apex Legends sürücüsünün indirilmemesi öneriliyor. Güncellemeyi yükleyen bazı AMD ekran kartı sahiplerinin kararsız çalıştığına dair yorumları var.
Bazı ekran kartlarında olan sync (Freesync, G-Sync, diğer) seçeneğinin oyunun kendi vsync ile eşleştiğinde bazı sorunlara yol açtığı tespit edilmiş. Oyunculardan bazıları bu özelliği dönem dışı bırakarak donma, çökme sorununu çözdüklerini söylüyor.
Oyunculardan bazıları da donma, kapanma sorununu overclock yaparak veya işlemcinin bu özeliğini düşürerek, dönem dışı bırakarak çözdüklerini söylüyor.
Oyun dosyaları hasar görmüş olabilir. Origin’i açmış olduğunızda kütüphanenizi gidin, Apex Legends’i seçin ve büyük turuncu Play butonunun sağındaki dişli simgesine tıklayın. Oluşturulan menüden Repair’ı (Onar) seçin.
Oyun dosyalarını onarmak işe yaramadıysa Origin’i yine yükleyin. Sorun devam ediyorsa Apex Legends’i yine yükleyin.,
Bazı oyuncular, güvenlik duvarının varsayılan olarak Origin ve Apex Legends’a izin vermediğini bildirmiş. Güvenlik duvarı ayarlarına bakmanızda yarar var.
Origin’in FPS sayacı, PC’nizin performansını etkileyebilir. Origin’e girip Application Settings – Origin In-Game – During Gameplay menüsünden FPS Counter’ı kapatabilirsiniz.

PUBG'ye Bu Kez Nepal'den Yasak Geldi

Popüler hayatta kalma oyunu PUBG hakkında açıklamalarda bulunan yetkiler, ebeveynlerin konuyla alakalı pek çok şikayetlerinin olması sonucunda harekete geçtiklerini belirttiler. Pedagoglara da başvurulan oyun hakkında, 'oyundaki şiddetin, gerçek hayata yansımasının mümkün olabileceği, çocukların gerçek hayatta da agresif tavırlar sergileyebileceği' kararına varıldıktan sonra yasaklama kararının alındığı belirtildi. Gönüllerde taht kuran oyun, daha önceleri başka ülkelerde de yasaklanmıştı. Hindistan'ın Amhedabad şehrinde...